l.lomsianidze@gmail.com
ლევან ლომსიანიძემ საადვოკატო საქმიანობა 2009 წელს დაიწყო. მას უკვე გააჩნია 17 წლიანი გამოცდილება სამოქალაქო და ადმინისტრაციული დავებში, ასევე გადახდისუუნარობისა და რეაბილიტაციის საქმისწარმოების პროცესებთან დაკავშირებით. სასამართლო დავების დიდი გამოცდილება ლევანს აძლევს შესაძლებლობას პრაქტიკულ ჭრილში შეაფასოს სხვადასხვა გარიგებებთან ან სამართლებრივ ქმედებებთან დაკავშირებული პრაქტიკული ხასიათის რისკები და მოძებნოს პრობლემის გადაწყვეტის ეფექტური საშუალებები.
მისი გამოცდილება და კვალიფიკაცია მას აძლევს შესაძლებლობას საკმაოდ ვრცელი საქმიანობის პროფილით იყოს წარმოდგენილი ბაზარზე, რომელიც მოიცავს კლიენტთა კონსულტირებას სხვადასხვა კორპორაციულ, სახელშეკრულებო თუ საფინანსო საკითხებთან დაკავშირებით, კომპლექსური ხელშეკრულებების, მემორანდუმების თუ იურიდიული დასკვნების მომზადებას, სასამართლო დავებში წარმომადგენლობას და მონაწილეობას.
პროფესიული პრაქტიკის ფარგლებში, ლევან ლომსიანიძეს აქვს მრავალწლიანი თანამშრომლობის გამოცდილება ადგილობრივ და საერთაშორისო კომპანიებთან. მას მჭიდრო შეხება აქვს ბიზნეს სექტორის კონკრეტულ სფეროებთან, როგორიცაა ელექტრონული კომუნიკაციები, ენერგეტიკა, ფინანსური ინსტიტუციები, ინფრასტრუქტურა, სატრასპორტო და სარკინიგზო სექტორი (გადაზიდვები), უძრავი ქონების ბაზარი. ის მრავალი წელია მომსახურებას უწევს საქართველოში დაფუძნებულ კლიენტებს მკაცრად რეგულირებული ბიზნეს სექტორებიდან, როგორიცაა საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ რეგულირებული კვალიფიციური საფინანსო ინსტიტუტები. აღნიშნული სფეროების წარმომადგენლებს იგი უწევს სამართლებრივ კონსულტაციებს სალიცენზიო და მარეგულირებელ მოთხოვნებთან შესაბამისობის, კომპლექსურ საკორპორაციო და კომერციულ გარიგებებთან და ოპტიმალურ საგადასახადო დაგეგმარებასთან დაკავშირებით.
ლევან ლომსიანიძე წარმოადგენს ადგილობრივ და უცხოელ კლიენტებს საქართველოს საერთო სასამართლოების ყველა ინსტანციაში სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართალწარმოების ფარგლებში, ასევე წარმართავს დავებს ადმინისტრაციულ ორგანოებში. კარიერის განმავლობაში წარმატებით აქვს დასრულებული ასობით საქმე მათ შორის რთული კორპორაციული დავები, ქონებრივი და სახელშეკრულებო სამართლებრივი საკითხები.
ლევან ლომსიანიძემ 2007 წელს წარჩინებით დაასრულა ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსისტეტის იურიდიული ფაკულტეტი და მიენიჭა ბაკალავრის ხარისხი. 2009 წელს ლევან ლომსიანიძემ ასევე წარჩინებით დაასრულა თბილისის სამართლისა და ეკონომიკის ინსტიტუტის სამართალმცოდნეობის სამაგისტრო პროგრამა და მიენიჭა მაგისტრის ხარისხი.

l.lomsianidze@gmail.com
Levan Lomsianidze began his legal career in 2009 and brings over 17 years of extensive experience in civil and administrative litigation, as well as insolvency and rehabilitation proceedings. His deep expertise in dispute resolution allows him to provide a pragmatic assessment of legal risks and deliver efficient, results-oriented solutions for complex transactions.
With a broad professional profile, Levan advises clients on sophisticated corporate, contractual, and financial matters. His practice includes drafting complex instruments, providing comprehensive legal opinions, and representing clients in high-stakes court proceedings.
Throughout his career, Levan has collaborated with leading local and international companies across diverse sectors, including electronic communications, energy, and infrastructure, qualified financial institutions regulated by the National Bank of Georgia transport, railway, and real estate markets. He specializes in guiding clients through strict regulatory landscapes, ensuring compliance with licensing requirements, managing complex commercial transactions, and navigating optimal tax planning.
Levan represents domestic and foreign clients at all levels of the Courts of Georgia and before various administrative bodies. He has successfully litigated hundreds of cases involving complex corporate disputes, property law, and contractual litigation.
Levan Lomsianidze earned his Bachelor of Laws from the Faculty of Law at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University in 2007. He subsequently obtained a Master’s degree in Jurisprudence from the Tbilisi Institute of Law and Economics in 2009.