v.javakhia@yahoo.com
ვახტანგ ჯავახიამ აქტიური საადვოკატო პრაქტიკა 2009 წელს დაიწყო. მისი პროფესიული სტაჟი თხუთმეტ წელზე მეტს ითვლის, რამაც ის მრავალი კომპანიისა თუ ფიზიკური პირის საიმედო სამართლებრივ პარტნიორად ჩამოაყალიბა. მისი საქმიანობის პროფილი მრავალ მიმართულებას მოიცავს. იგი თანაბარი წარმატებით საქმიანობს სამოქალაქო და ადმინისტრაციულ სამართალში. მისი საადვოკატო საქმიანობა მოიცავს როგორც საკონსულტაციო მომსახურებას, ასევე სასამართლო დავებში მონაწილეობას.
ვახტანგ ჯავახიას პრაქტიკული საქმიანობის ძირითადი სფეროებია: საკორპორაციოს სამართალი, გადახდისუუნარობა და გაკოტრება, შრომის სამართალი, უძრავი ქონებისა და სამშენებლო სამართალი, ჯანდაცვა და ფარმაცევტული საქმიანობა, კერძო დაცვითი სამართალი, სასამართლო და საარბიტრაჟო დავები.
ვახტანგს ხანგრძლივი სამუშაო გამოცდილება აქვს ჯანდაცვის სამართალში. ის რამდენიმე სამედიცინო დაწესებულების უფროსი იურისტია. ვახტანგი, მისი საქმიანობის ფარგლებში, სამედიცინო დაწესებულებებს კონსულტაციას უწევს სხვადასხვა მარეგულირებელ, შრომით და სახელშეკრულებო საკითხებთან დაკავშირებით და წარმოადგენს მათ როგორც სასამართლოში, ისე სახელმწიფოს სხვადასხვა უწყებებში.
ვახტანგი ეფექტურად წარმართავს კორპორაციული მართვისა და გადახდისუუნარობის კრიზისულ პროცესებს. იგი ინტენსიურად არის ჩართული სხვადასხვა კომპანიის ფინანსური გაჯანსაღებისა და სამართლებრივი რეაბილიტაციის პროექტებში. მისი უშუალო ხელმძღვანელობით წარმატებით დასრულდა სამედიცინო სექტორის რამდენიმე მნიშვნელოვანი სუბიექტის გადახდისუუნარობასთან დაკავშირებული დავა. გარდა ამისა, ვახტანგის პროფესიული არეალი მოიცავს ნავთობის სექტორში მოღვაწე კომპანიების სრულყოფილ სამართლებრივ მომსახურებას, რაც გულისხმობს მათ წარმომადგენლობას საბაჟო, საგადასახადო და გარემოსდაცვითი კანონმდებლობის ფარგლებში წარმოშობილ სამართლებრივ დავებში.
ვახტანგ ჯავახიას მდიდარი გამოცდილება აქვს კერძო დაცვითი სექტორის სამართლებრივ რეგულირებაშიც. ამ მიმართულებით იგი სრულფასოვან იურიდიულ მომსახურებას უწევს დარგის ერთ-ერთ ლიდერ კომპანიას. გარდა ამისა, ვახტანგი წარმატებით ხელმძღვანელობს მრავალსექტორულ სამართლებრივ პროექტებს.
პრაქტიკული საქმიანობის დაწყებამდე ვახტანგ ჯავახიამ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი დაამთავრა და ამავე უნივერსიტეტის მაგისტრის ხარისხი (LLM) მოიპოვა. ვახტანგს ასევე გავლილი აქვს სტაჟირება ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ქალაქ ბოსტონში, Stanford International School-ში.
ვახტანგი, აგრეთვე, არის სხვადასხვა პუბლიკაციის ავტორი. მისი სტატია ფულის გათეთრებასთან დაკავშირებით გამოქვეყნებულია გამოცემაში „ჩემი ადვოკატი“.

v.javakhia@yahoo.com
Vakhtang Javakhia started his active legal practice in 2009. His professional experience spans more than fifteen years, which has established him as a reliable legal partner for many companies and individuals. His profile of activities covers many directions. He practices with equal success in civil and administrative law. His legal services include both transactional practice and trial advocacy.
The main fields of Vakhtang Javakhia's practical activity are: corporate law, insolvency and bankruptcy, labor law, real estate and construction law, healthcare and pharmaceutical activities, litigating disputes in courts and ADR`s.
Vakhtang has long-term work experience in healthcare law. He is the senior lawyer of several medical institutions. Within the scope of his activities, Vakhtang provides consultations to medical institutions regarding various regulatory, labor, and contractual issues and represents them both in court and in various state agencies.
Vakhtang effectively manages corporate governance and insolvency crisis processes. He is intensively involved in the financial recovery and legal rehabilitation projects of various companies. Under his direct leadership, several important bankrupcy-related disputes of medical sector entities were successfully completed. In addition, Vakhtang's professional area includes comprehensive legal services for companies operating in the oil sector, which implies their representation in legal disputes arising within the framework of customs, tax, and environmental legislation.
Vakhtang also has rich experience in the legal regulation of the private security sector. In this direction, he provides full legal services to one of the leading companies in the field. In addition, Vakhtang successfully leads multi-sectoral legal projects.
Vakhtang is also the author of various publications. His article regarding money laundering is published in the edition — My Lawyer.